•  

    (+90) 216 606 01 26

  •  

    info@nextacozum.com

Web Tasarımı

Web tasarımı firmanın gerçekte ne iş yaptığını tam anlamıyla son kullanıcıya sunduğu en güçlü pazarlama yayın aracı olarak kullanılmaktadır. Grafik tasarımı ile yakın ilişkiler içerisinde olan web tasarımı kendi içinde çok ayrı ve kapsamlı bir konu olarak ele alınması gerekir. Grafik tasarımı ile ele alındığında, aslında gerçekleştirmek istenilen talepler için yeterli olmadığını kısa süre içerisinde farkına vararak beraberinde yazılım ile beslenmesi ve işlevsellik kazandırılması gereken yapı olduğu çıkmaktadır.

Diğer bir konu olan içerik yönetiminden beklenilen konular ise, minimalist, anlaşılabilir, mobil cihaz uyumluluğu ve kullanıcı dostu olmakla beraber hızlı güncellenebilir olmasıdır.

Web Tasarımı Konuları

  • Grafik Tasarımı
  • Önyüz Kodlama
  • Dinamik Kodlama
  • İçerik Yönetim Sistemi

Web Tasarım Süreci

Önyüz kodlama için hazırlanması gereken Görsellerin bir grafiker aracılığıyla müşteri sunumuna gönderilir. Mevcutta kullanılan teknolojiler analiz edildiğinde tasarımı yapılan websitesinin hem mobil cihazlarda hemde bilgisayar ortamında sorunsuz bir şekilde çalışması beklenilmektedir.

Grafiker tarafından tamamlanan görsel çalışmalar Frontend developer tarafından kodlamaya alınarak websitesinin önyüzü oluşturulur ve dinamik kodlama ekibine iletilir.

İçerik yönetimi bir websitesinde olmazsa olmazlardandır ve websitesinin hızlı ve anında güncellenerek son kullanıcı tarafına bilgi verilmesini sağlamaktadır. Nexta tarafından hazırlanan içerik yönetim sistemi reponsive ve mobil cihazlar üzerinden de yönetilebilir ve yapıya sahiptir.

Frontend developer tarafından tamamlanan websitesi Backend developer tarafından kodlanarak veritabanı üzerinden kolay yönetimi için yapılandırılır.